Dlaczego warto kupić matę węchową dla psa? To jest świetne pytanie, na które postaramy się dzisiaj odpowiedzieć. Mata węchowa to wiele korzyści zarówno dla właściciela, jak i dla psa. Sprawdź przedstawione przez nas korzyści z maty węchowej dla psa.Mata węchowa dla psa jest to zabawka przeznaczona dla psów, która posiada wiele zalet. Mata węchowa wykonana jest najczęściej z kawałków polarów. Są to ręcznie robione zabawki edukacyjne.

Korzyści z maty węchowej dla psa

Korzyść 1: Świetna zabawa

O to właśnie chodzi w zabawkach – muszą przynosić radość. W matę węchową chowamy drobne przysmaki i przykrywamy je kawałkami polaru, dzięki czemu pies musi znaleźć przysmak. Liczne kawałki polaru wymagają większego skupienia, żeby znaleźć przysmak. Warto wykorzystywać przysmaki, które mają intensywny zapach. W innym przypadku pies może szybko się znudzić, bo nie znajdzie nic do jedzenia.

Korzyść 2: Edukacja

Aby znaleźć przysmak, pies musi wykorzystać zarówno węch, jak i koordynować łapą lub nosem, aby wydobyć ten przysmak. Jest to świetna nauka szczególnie dla szczeniaków i młodych psów, które to rozpiera energia.

Korzyść 3: Zajęcie

Zdarzają się sytuacje, gdy pies chce się bawić, a my akurat pracujemy nad ważnym projektem (praca z domu). Taka mata węchowa może okazać się wybawieniem dla właściciela, bo jeśli dobrze schowa przysmaki to pies będzie miał zabawę na nawet na pół godziny lub więcej.

Korzyść 4: Czystość

Matę węchową można w bardzo prosty sposób wyczyścić. Wystarczy włożyć ją do pralki i wyprać. Dzięki czemu nawet mocno obśliniona mata węchowa przez psa po 1 praniu będzie jak nowa.

Korzyść 5: Dla każdego

Matę węchową można stosować nie tylko dla psów. To również świetna zabawa dla kotów, ponieważ może oddziaływać na ich instynkt łowiecki. Tak więc jeśli w domu masz psa i kota to jest to doskonały wybór! Mamy nadzieję, że przedstawione korzyści z maty węchowej dla psa pomogą rozwiać ci wątpliwości podczas zakupu.