pies w samochodzie

Jak usunąć zapach psa z samochodu? W samochodzie czuć zapach sierści psa? Sprawdź nasze sposoby jak usunąć zapach sierści psa z wnętrza samochodu.

Kochamy naszych czworonożnych przyjaciół. Często towarzyszą nam w każdym etapie i podróży naszego życia. Podróżujemy z nimi po całym świecie lub zabieramy ich na przejażdżki do lasu lub na wakacje.

Pies uwielbia się bawić, tarzać w świeżej trawie czy wbiegać w największe błoto. Wielokrotnie po takiej wyprawie w samochodzie czuć zapach naszego psiego kompana. Spokojnie, nie musisz zmieniać całego samochodu. Zapach sierści psa z samochodu da się usunąć. Wystarczą proste poniższe triki.

pies w samochodzie

Usuń nieprzyjemny zapach psa ze swojego samochodu

Jeśli chcesz usunąć zapach psa z samochodu, możesz spróbować następujących sposobów:

  • Wietrzenie: najprostszym sposobem na usunięcie zapachu psa jest otwarcie okien samochodu i pozostawienie go na kilka godzin na świeżym powietrzu.
  • Suszenie: jeśli pies mocno się poci, może to być powodem nieprzyjemnego zapachu. W takim przypadku, po wietrzeniu, warto dokładnie wysuszyć tapicerkę samochodu i dywaniki.
  • Sprzątanie: przetrzyj tapicerkę i dywaniki samochodu czystą szmatką nasączoną wodą z płynem do mycia naczyń. W przypadku trudno usuwalnych plam możesz użyć specjalistycznego środka do czyszczenia tapicerek.
  • Odświeżanie zapachu: po uprzątnięciu, warto odświeżyć powietrze w samochodzie, używając np. odświeżacza powietrza lub płynu do odświeżania dywanów.
  • Zastosowanie boraksu: zmieszaj jedną łyżkę boraksu z jednym litrem wody i użyj do przecierania dywanów i tapicerki samochodu. Boraks jest skutecznym środkiem dezynfekującym i neutralizującym zapachy.
  • Użyj soli białej: rozłóż grubą warstwę soli białej na dywanach i tapicerce samochodu i pozostaw na kilka godzin. Sól absorbuje nieprzyjemne zapachy.
  • Odkurzanie: odkurz dokładnie dywaniki i tapicerkę samochodu, aby pozbyć się martwej skóry i innych drobnych cząstek, które przyciągają zapachy.
  • Zmiękczanie powietrza: użyj sprayu do zmiękczania powietrza lub zapal wosk zapachowy w samochodzie.

Jeśli zapach jest bardzo intensywny i nie ustępuje, może być konieczne skorzystanie z usług profesjonalnej firmy czyszczącej samochody.

A Ty jakie masz rady, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z wnętrza samochodu?