Poszliście z Bandziorem do groomera? Ale po co, przecież on ma krótką sierść? Nic bardziej mylnego! W dzisiejszym wpisie dowiesz się dlaczego i z kim wybrałem się do groomera.

Na początku powiem, że oczywiście nie poszedłbym z Bandziorem do groomer’a. Bo po co? Bandzior to amstaff/labrador z krótką sierścią, nie wymagającej zabiegów u groomera (mimo, że codziennie jest wyczesywany podszerstek). Dzisiaj poznacie Majlo. Majlo to roczny pekińczyk, którym opiekowałem się przez miesiąc w ramach naszego małego „Hotelika dla psów”. Właścicielka Majla po powrocie do Polski szukała mieszkania, w którym mogłaby zamieszkać ze swoim psem. Nie była to prosta sprawa dlatego też zgłosiła się do mnie z prośbą o miesięczną opiekę nad pieskiem.

Majlo Pies Groomer

W naszym domu każdy pies jest mile widziany, a Bandzior mimo swej wielkości to pies o przyjacielskim sercu i dogada się z każdym psiakiem. Co ciekawe początkowo to właśnie Majlo atakował Bandziora. Po 2-3 dniach ataki ustały i wspólnie bawili się na podwórku i w domu. Dlaczego jednak wybrałem się do groomera? Kiedy przyjechał do mnie Majlo otaczała go masa puszystej sierści, a mały pyszczek ledwo wystawał z jego wielkiej czupryny. Z racji tego, że był to gorący czerwiec, a ja byłem cały czas na łączach z właścicielką – zauważyłem i poinformowałem ją, że pies się trochę męczy przez tą ilość sierści. Przyznała mi rację i powiedziała, że jak tylko go odbierze to od razu weźmie do groomera bo wcześniej nie zdążyła.

Majlo Pies Groomer

Majlo przed strzyżeniem

Jako, że codzinnie spaceruje z psami to zaproponowałem, że sam znajdę groomera i pojadę z nim na strzyżenie. W końcu jeszcze trochę ze mną pobędzie, a po co ma się męczyć. Właścielka była ucieszona i od razu się zgodziłem. Wpisałem w Google „groomer radzymin” i mój wybór padł na „dog house groomer & hotel”. Jak można wyczytać na fanpage:

Salonik strzyżeń i pielęgnacji Psów i Kotów. Miejsce gdzie Twój pupil będzie czuł się bezpieczny i kochany.
Danuta Kaczmarczyk – groomer z wieloletnim doświadczeniem, technikiem weterynarii oraz najukochańsza ciocia wszystkich zwierzaków 🙂
W szybki i łatwy sposób umówiłem się na wizytę i po dwóch dniach zawiozłem Majlo na wielką metamorfozę. Pani Danuta to bardzo sympatyczna i serdeczna osoba, która ma wielkie serce do zwierząt. Pani Danuta ma również swojego psa – Giulietta. To ogromny i przecudny szczeniak Cane Corso.
Wizyta Majla w salonie groomerskim trwała 1,5 godziny. Ja w tym czasie załatwiałem sprawy w Radzyminie. Zabieg kosztował 100 złotych. W tym czasie Majlo otrzymał szereg pielęgnacji takich jak: kąpiel, strzyżenie, fryzurka, obcinanie pazurków i perfumy. Gdy przyjechałem odebrać Majlo zastanawiałem się, czy to był ten sam pies. Pekińczyk od razu nabrał wigoru i energii, w końcu był o te kilka gramów/kg lżejszy. Dodatkowo pięknie pachniał, dzięki kąpieli i perfumom. W domu był pełen energii, a na spacerach biegł jako pierwszy. Zobaczcie jak wyglądał Majlo po strzyżeniu 🙂 Wizyta u radzymińskiego groomer’a była bardzo udana i szczerze bardzo polecam Panią Danutę. Wkrótce wybiorę się tam z Yuki na pełen zestaw pielęgnacji.
Majlo groomer radzymin
Majlo groomer radzymin Majlo groomer radzymin