Obroża dla psa. Jaką wybrać?

Jaką obrożę dla psa? Obroża dla psa, którą i jaką wybrać?

W poszukiwaniach idealnej obroży i smyczy dla swojego szczeniaka lub dorosłego psa, chodzenie do sklepu zoologicznego lub przewijanie strony z różnymi wpisami na ten temat może być nieco przytłaczające. Na rynku jest wiele przeróżnych akcesoriów! Aby pomóc ci podjąć najlepszą decyzję dla twojego zwierzaka, poniżej przedstawiamy jedne z najczęstszych rodzajów obroży dla psiaków. Jeśli nie masz pewności, który model jest odpowiedni dla twojego pupila, porozmawiaj z weterynarzem lub trenerem psów, który może wydać zalecenie na podstawie konkretnego psa. Wybierając wyposażenie spacerowe dla psa, musimy mieć na względzie to, że od naszego wyboru nie tylko będzie zależeć nasz komfort i pupila, ale również na całościowe samopoczucia zwierzaka. Ładne smycze i obroże kuszą na sklepowych stronach swoją różnorodnością i często dokonując zakupu, zapominamy, że każda z nich może wpłynąć na efekty naszej pracy z psem. Jedne utrudnią nam współpracę, a inne mogą wspomóc naukę posłuszeństwa. Jaką więc wybrać smycz i obrożę?

Materiałowe obroże zatrzaskowe dla psa

Możesz wyrazić swój osobisty styl i upodobania za pomocą różnych obroży dla psów do codziennego użytku. Obroże z metalowymi klamrami lub zatrzaskami są robione z różnych materiałów. Dostępne są również różne kolory i style dla naszych czworonogów. Wielu właścicieli zwierząt domowych preferuje ten typ obroży, ponieważ są one bardzo łatwe do zakładania. Niestety klamry szybkiego uwalniania są zwykle mniej wytrzymałe. Zawsze upewnij się, że obroża twojego psa ma tabliczkę z aktualnymi danymi kontaktowymi właściciela na wypadek, gdyby futrzak zgubił.Tę obrożę możesz zakupić na:  https://sklep.prozwierz.pl/produkt/obroza-dla-psa-zatrzaskowa-galaktyka/

Identyfikator z danymi właściciela: https://sklep.prozwierz.pl/produkt/identyfikator-7-wzorow-i-kolorow-adresowka-dla-psa-kota/

Skórzana obroża dla psa

Ta luksusowa obroża stanowi połączenie stylu i wygody. Wykonany ręcznie z wysokiej jakości skóry, ten kołnierz ma zarówno materiał oraz kolory, które przypadną ci do gustu. Ręcznie szyta prawdziwa skóra stanowi podstawą tego pięknej obroży. Skórzana obroża dla psa jest odporna na rdzę, a metalowa klamra i różne kolory dodają klasy. Została ona wypróbowana i przetestowana przez psy, które lubią pływać i bawią się w różnych warunkach pogodowych. Ten kołnierz nie będzie wygodny dla wszystkich psiaków. W niektórych przypadkach lepsza będzie obroża materiałowa. Skórzany obroża może także wyglądać na nieco większą i nieporęczną u mniejszych zwierzaków.

Skórzaną obrożę można zamówić na: https://sklep.prozwierz.pl/produkt/obroza-dla-psa-skorzana-z-grawerem-13-kolorow/

Obroża przeciwpasożytnicza dla psa

Wśród obroży mających spełniać określone funkcje i zadania, wyróżnić można przeciwpasożytnicze. Pomagają one w zwalczaniu szkodników, które mają zły wpływ na psiaka. Wykonane są przeważnie z tworzywa sztucznego (materiał może nie być dobry i wygodny dla każdego zwierzaka), a ich zadaniem jest wydzielanie środka odstraszającego pchły, komary i kleszcze. Decydując się na obrożę przeciwpasożytniczą, warto przy wyborze zasięgnąć porady lekarza weterynarii, który zna się na tym najlepiej. Pamiętajmy także, aby stosować obrożę zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi skuteczności i ochrony pupila (po jakim czasie od założenia działa, jak długo utrzymuje się działanie), sposobu użytkowania (np. czy jest wodoodporna), częstości wymiany na nową, a także gatunku i wieku, dla jakiego jest przeznaczona.

Obroża z feromonami dla psa

Obroża z feromonami nie jest zbyt często spotykana i kupowana przez właścicieli czworonogów. Ten gadżet zbudowany w podobny sposób co obroża przeciwpasożytnicza z tą różnicą, że zamiast środka odstraszającego owady wydziela substancję, która imituje feromony wytwarzane przez sukę przebywającą ze szczeniętami. Przekłada się to na zachowanie zwierzęcia, które staje się spokojniejsze i bardziej posłuszne. Taką obrożę dla psa można wykorzystać w stresujących sytuacjach i trudnych dla zwierzaka, np. przy przeprowadzce, ważnych zmianach w życiu psa czy nerwowej, hałaśliwej sylwestrowej nocy. Stosuje się je również podczas terapii. Jednak zanim tego typu obroża pojawi się na szyi czworonoga, jej użycie powinno zostać skonsultowane z lekarzem weterynarii lub psim behawiorystą, którzy udzielą nam informacji czy dla naszego psa będzie to odpowiednia obroża.

Szelki dla psa

Jeśli twój szczeniak ciągnie cię po ulicy za każdym razem, gdy zabierasz go na spacer, obroża typu szelki to bezpieczny sposób na ograniczenie nawyku ciągnięcia przez psiaka, co prowadzi do złości ze strony właściciela oraz czworonoga. Chociaż uprząż może być lepsza dla niektórych ciągnących szczeniaków, ważne jest, aby znaleźć rozwiązanie, które będzie pasowało do twojego zwierzaka. Szelki mają na celu ograniczenie nadmiernego ciągnięcia, szarpania i szczekania, jest używany tylko wtedy, gdy Twój pies uczy się, jak chodzić na smyczy. Wiele osób poleca tego typu obrożę poleca ją, ponieważ twierdzą, że jest to pierwszy produkt, dzięki któremu ich spacer stał się przyjemny i nie był męczarnią. Jest to również doskonały wybór dla strachliwych lub agresywnych pupili- ich właściciele twierdzą, że pomaga im to łatwo kontrolować pchanie i szczekanie. Ten rodzaj obroży jest skuteczny bez pocierania i ocierania się.

Przeczytaj również: CO ROBIĆ Z PSEM W DOMU?

Dodaj komentarz