Poznaj historię Jarusia – młodej foki znalezionej na plaży w kwietniu tego roku. Pomogliśmy jej również dzięki Tobie.

Wpis jest wiadomością otrzymaną od WWF Polska. Nie jestem autorem wpisu. Co miesiąc przekazuję organizacji datki na pomoc w ratowaniu zwierząt w Polsce. Dołącz do WWF i wspólnie ratujmy zwierzęta!

Jaruś został zauważony na brzegu morza w Kuźnicy. Był zdezorientowany i sprawiał wrażenie chorego. Na szczęście ktoś powiadomił wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF.

Dzięki temu Jaruś szybko trafił pod opiekę najlepszych specjalistów ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. prof. Krzysztofa Skóry którzy go nakarmili i napoili, a następnie przeprowadzili badania. Po okresie rehabilitacji Jaruś został wypuszczony z powrotem do Bałtyku.

Na przełomie zimy i wiosny na plażach można spotkać szczenięta, które przedwcześnie utraciły opiekę matek i nie poradziły sobie w samodzielnym życiu – Jaruś był jedną z nich. Białe futro wskazywało, że był jeszcze bardzo młody. Nie wiadomo, jak skończyłaby się jego historia, gdyby nie tak cudowni ludzie jak Ty. Bo to dzięki Tobie mogliśmy mu pomóc. Wychudzony i odwodniony nie miałby prawdopodobnie szans na bezpieczny powrót do morza.

Twoje wsparcie pozwala nam m.in. na codzienne monitorowanie plaż, prowadzenie sprawnych i profesjonalnych interwencji terenowych oraz zakup wyposażenia dla szpitalika przy Stacji Morskiej w Helu.

Szczęśliwy powrót Jarusia do Bałtyku nie byłby możliwy bez Twojego wsparcia. W każdym naszym działaniu i w każdym uratowanym życiu masz swój udział.

Fot. WWF Polska